سئو
برزگران
تبلیغات
طراحی سایت
فلبوتومی

غیبت = نابودی اعمال

غیبت

کارشناس علوم قرآنی گفت: اذکار اعم از لا اله الاالله و لا حَولَ و لا قُوّهَ إلّاباللَّه العلىّ العظیم بسیار خوب است و انسان را از غیبت کردن منصرف کرده و به مسیر صحیح هدایت می‌کند.

رسول اکرم صلےالله علیه وآله: روز قیامت فردى را مےآورند و او را در پیشگاه خدا نگه مى دارند و کارنامه اش را به او مى دهند، اما حسنات خود را در آن نمى بیند.

عرض مى کند: الهى! این کارنامه من نیست! زیرا من در آن طاعات خود را نمى بینم! به او گفته مى شود: پروردگار تو نه خطا مى کند و نه فراموش. عمل تو به سبب غیبت کردن از مردم بر باد رفت.

سپس مرد دیگرى را مى آورند و کارنامه اش را به او مى دهند. در آن طاعت بسیارى را مشاهده مى کند.
عرض مى کند: الهى! این کارنامه من نیست! زیرا من این طاعات را بجا نیاورده ام! گفته مى شود: فلانى از تو غیبت کرد و من حسنات او را به تو دادم. «جامع الأخبار ص۱۴۷»

غیبت

… درمان غیبت …

آیتـــ الله مجتهدے تهرانے(ره):

کسی که مےخواهد غیبت نڪند اول باید منشاء آن یعنی حسادت را از بین ببرد. و دوم آیات و روایاتی کہ در مذمت غیبت است را مطالعه کند تا ببیند که غیبت چه گناه بزرگیست که روایت دارد؛ «یک درهم ربا از ۳۶ زنا بدتر است و غیبت کردن از ربا خوردن بدتر است.»

چون که ربا قصهٔ اقتصاد مملکت است، اما غیبت آبروی مردم است، و احترام مومن از خانه خدا بالاتر است. الْمومِنُ اَعْظَمُ حُرمَهُ مِنَ الْکَعبَه «احترام مومن از خانه خدا بیشتر است»

احادیث امام علی (ع)

۲ نظر

محبوب ترین

بشترین دیدگاه ها